Dzień Okulistyki w TVP3 Kielce

Z okazji Dnia Okulistyki, nasi specjaliści w głównym wydaniu Informacji TVP3 Kielce mogli powiedzieć o tym, jak poważny jest to problem. I wyjaśnić, jak można temu zaradzić.

Dalekowzroczność to najczęstsza wada u dzieci. Cierpi na nią nawet co trzeci badany sześciolatek, tak wyniki z akcji prowadzonej w regionie - Ratujmy dzieciom wzrok. - Takie dziecko, które nie ma założonych okularów korekcyjnych utrwala te wadę. To będzie skutkowało tym, że już na całe życie będzie związane z okularami - mówi Ewa Chabielska, organizator akcji "Ratujmy Dzieciom Wzrok".

Krótkowidzów już w zerówce jest nawet pięć razy więcej niż jeszcze dekadę temu. Już pierwsze objawy powinny zaniepokoić rodziców. - Mrużenie oczu, pocieranie oczu, podchodzenie gdzieś blisko do telewizora, czy przybliżanie sobie książeczek. Częste stany zapalne - informuje lek. Magdalena Czerwińska, okulista, która przyjmuje małych pacjentów w ramach naszego projektu.

Cały materiał TVP3 Kielce można już zobaczyć online. Wystarczy kliknąć: http://kielce.tvp.pl/37134827/okulisci-alarmuja-wzrok-najmlodszych-zle-to-wyglada

Zobacz również

Powrót