Miłośnicy pływania przebadani na Jurajskiej

We wtorek na pływalni przy ulicy Jurajskiej odbyła się już ostatnia w tym roku akcja „Ratujmy Dzieciom Wzrok”. Jej organizatorami były salony optyczne Klank Optyk oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach.

Dzięki projektowi, który w ostatnich tygodniach miał miejsce na pływalniach: „Orka”, "Delfin”, „Foka” oraz „Jurajska”, specjaliści przebadali łącznie kilkaset osób. Zdiagnozowano wiele przypadków nadających się do korekcji wzroku.

To było ostatnie tegoroczne spotkanie z miłośnikami pływania w stolicy województwa świętokrzyskiego. Ale mamy dobrą wiadomość dla wszystkich zainteresowanych - w nowym roku można spodziewać się kontynuacji. 

- Planujemy powrócić z akcją badania wzroku na wiosnę. Widzimy potrzebę ciągłej kontroli wzroku u dzieci - mówi Piotr Janus, kierownik Pływalni „Delfin” przy ul. Krakowskiej 2 oraz koordynator akcji „Ratujmy Dzieciom Wzrok” z ramienia MOSiR. 

Tymczasem zachęcamy do zapisywania się na bezpłatne badania wzroku, które są wykonywane w salonach Klank Optyk w Kielcach i Busku-Zdroju. Specjalny formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie głównej portalu ratujmydzieciomwzrok.pl.

Zobacz również

Powrót